Blog

Zasady rozliczania wyjazdów służbowych – zobacz aktualne wytyczne

autor: fapartners
W wielu firmach wyjazdy służbowe są normą. Zobacz aktualne wytyczne zasady rozliczania wyjazdów służbowych. Zasady wysłania pracownika w podróż służbową. Dieta w delegacjach zagranicznych. Koszty transportu w delegacji krajowej i wiele innych przydatnych informacji.

Outsourcing księgowości w firmie

autor: fapartners
Outsourcing księgowości to usługa polegająca na zleceniu wszelkich działań związanych z prowadzeniem księgowości i kadr danej firmy zewnętrznej firmie księgowej. Raport KPMG wskazuje, że już blisko 65% przedsiębiorców korzysta z ....

Jak przygotować firmę na ewentualny kryzys?

autor: fapartners
Anna Nowakowska-Madany oraz Tomasz Zapała - Partnerzy zarządzający FA Partners, mówią o przygotowaniu firmy na ewentualny kryzys. Jakie korzyści dostarcza firmie wynajęcie Dyrektora finansowego (CFO)? Dowiedz się również o potencjalnych strategiach działania firmy w kryzysie.

Split payment: co warto wiedzieć o mechanizmie podzielonej płatności?

autor: fapartners
Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności polega na dokonywaniu płatności za wystawione faktury na dwa odrębne rachunki bankowe sprzedawcy. Kiedy obowiązuje split payment? I co należy wiedzieć o tej formie rozliczania faktur VAT? Split payment – o co chodzi? Mechanizm podzielonej płatności (MPP) powstał głównie po to, aby zapobiec oszustwom podatkowym. Przy płatności środkami elektronicznymi […]

Co dzieje się z numerami NIP, REGON i KRS w przypadku przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o.o.?

autor: fapartners
Wielu przedsiębiorców, którzy decydują się na założenie własnego biznesu, wybiera prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG). Oznacza to, że działają w imieniu własnym, co często pozwala na szybsze dopełnienie wielu formalności. Może się jednak okazać, że w miarę rozwoju firmy właściciel nie chce odpowiadać za jej zobowiązania prywatnym majątkiem i decyduje się na przekształcenie działalności w […]

Oferta pracy na stanowisko „Samodzielny Księgowy”

autor: fapartners
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy osoby na stanowisko samodzielnego księgowego. Zapraszamy do składania CV.

Krajowy System e-Faktur – co oznacza dla Przedsiębiorców?

autor: fapartners
Rząd ogłasza rozpoczęcie prac nad Krajowym Systemem e-Faktur – platformą do wystawiania i zarządzania fakturami ustrukturyzowanymi. Co takie rozwiązanie oznacza dla polskich firm? Czy implementacja systemu będzie obowiązkowa? Kiedy przedsiębiorcy będą mogli z niego skorzystać? Zapraszamy do artykułu.

Kiedy wdrożyć restrukturyzację w firmie?

autor: fapartners
Czy istnieje skuteczny sposób na uratowanie podupadającego przedsiębiorstwa? Jak najłatwiej spłacić wierzycieli? W jaki sposób zniwelować skutki pandemii w firmie? Z pewnością wielu przedsiębiorców zadaje sobie podobne pytania. Odpowiedzią na nie jest restrukturyzacja. Czym zatem jest restrukturyzacja? Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Na czym polega i przede wszystkim, kiedy powinniśmy wdrożyć procedury w firmie? Sprawdźmy.

Likwidacja Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

autor: fapartners
Zobacz kilka ważnych kwestii z punktu widzenia praktyki likwidacji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Twój Dyrektor Finansowy

autor: fapartners
CFO w niepełnym wymiarze godzin zapewnia profesjonalnego menedżera finansowego, który współpracuje z Tobą, aby pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces. Zobacz jak to osiągnąć!