Blog

Co dzieje się z numerami NIP, REGON i KRS w przypadku przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o.o.?

autor: fapartners
Wielu przedsiębiorców, którzy decydują się na założenie własnego biznesu, wybiera prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG). Oznacza to, że działają w imieniu własnym, co często pozwala na szybsze dopełnienie wielu formalności. Może się jednak okazać, że w miarę rozwoju firmy właściciel nie chce odpowiadać za jej zobowiązania prywatnym majątkiem i decyduje się na przekształcenie działalności w […]

Oferta pracy na stanowisko „Samodzielny Księgowy”

autor: fapartners
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy osoby na stanowisko samodzielnego księgowego. Zapraszamy do składania CV.

Krajowy System e-Faktur – co oznacza dla Przedsiębiorców?

autor: fapartners
Rząd ogłasza rozpoczęcie prac nad Krajowym Systemem e-Faktur – platformą do wystawiania i zarządzania fakturami ustrukturyzowanymi. Co takie rozwiązanie oznacza dla polskich firm? Czy implementacja systemu będzie obowiązkowa? Kiedy przedsiębiorcy będą mogli z niego skorzystać? Zapraszamy do artykułu.

Kiedy wdrożyć restrukturyzację w firmie?

autor: fapartners
Czy istnieje skuteczny sposób na uratowanie podupadającego przedsiębiorstwa? Jak najłatwiej spłacić wierzycieli? W jaki sposób zniwelować skutki pandemii w firmie? Z pewnością wielu przedsiębiorców zadaje sobie podobne pytania. Odpowiedzią na nie jest restrukturyzacja. Czym zatem jest restrukturyzacja? Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Na czym polega i przede wszystkim, kiedy powinniśmy wdrożyć procedury w firmie? Sprawdźmy.

Likwidacja Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

autor: fapartners
Zobacz kilka ważnych kwestii z punktu widzenia praktyki likwidacji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Twój Dyrektor Finansowy

autor: fapartners
CFO w niepełnym wymiarze godzin zapewnia profesjonalnego menedżera finansowego, który współpracuje z Tobą, aby pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces. Zobacz jak to osiągnąć!