Usługi

Rejestracja firmy – z naszą pomocą to jeszcze łatwiejsze

Rejestracja firmy

Pierwszym krokiem do założenia firmy jest zastanowienie się, jaką formę organizacyjną miałoby przyjąć Twoje przedsiębiorstwo. W zależności od profilu działalności, liczby pracowników i planowanych zysków możesz zdecydować się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki (najczęściej przedsiębiorcy decydują się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje wady i zalety, a forma organizacyjna firmy jest kwestią indywidualną. Zakładanie spółki lub jednoosobowej działalności gospodarczej różnią się między sobą również ilością formalności, które trzeba wypełnić, aby doszło do powstania firmy. W przypadku JDG wystarczy wpis do CEIDG, spółkę natomiast można założyć na dwa sposoby – przez Internet lub w kancelarii notarialnej. Jednak niezależnie od tego, na jaką formę działalności się zdecydujesz, warto najpierw skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który podpowie Ci, jaka forma organizacyjna byłaby najlepsza dla Twojej firmy oraz wyjaśni i pomoże załatwić wszelkie formalności. Takie działanie pozwoli Ci oszczędzić wiele stresów i cieszyć się własnym biznesem!

15 +

Lat doświadczenia

15

Nowych klientów co miesiąc

100%

Zaangażowania

Jak zarejestrować firmę?

Rejestrację firmy należy zacząć od wyboru formy prawnej działalności, czyli od tego, o czym pisaliśmy już wcześniej. Musisz zdecydować, czy chcesz założyć jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę.

Kolejnym krokiem ku temu, aby powołać przedsiębiorstwo do istnienia, jest wybór formy opodatkowania. Warto spotkać się z profesjonalnym doradcą i rozważyć wszystkie za i przeciw różnych form opodatkowania. Takie działanie pozwoli Ci na wybór odpowiedniej dla Ciebie formy rozliczania podatku.

Trzecim elementem rejestracji firmy jest wybór kodów PKD. Kody PKD mówią o tym, czym zajmuje się Twoje przedsiębiorstwo. Możesz ich podać maksymalnie 10.

Jeśli wszystkie trzy kroki zostały przez Ciebie wypełnione pomyślnie, możesz przejść do kolejnego etapu, czyli rejestracji firmy. W sytuacji, kiedy Twoja działalność jest prowadzona w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, rejestrujesz firmę, wypełniając wniosek CEIDG-1, który składasz do CEIDG. W przypadku spółek sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Konieczne jest utworzenie statutu, zebranie kapitału zakładowego i ustalenie zarządu.

Rejestracja firmy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, w trakcie której porozmawiamy o rejestracji Twojego nowego biznesu.

Rejestracja firmy

Dlaczego warto powierzyć rejestrację firmy profesjonalistom?

Rejestracja firmy jest pierwszym krokiem do jej sprawnego funkcjonowania. Każdy, nawet najmniejszy błąd w dokumentach może sprawić, że otwarcie firmy się opóźni. Co więcej, w skrajnych przypadkach pomyłki mogą oznaczać konieczność zapłacenia kar.

Doskonale wiemy, że przy zakładaniu własnego biznesu liczy się każda złotówka i chociażby z tego względu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy szybko i bezbłędnie zarejestrują dla Ciebie firmę. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w rejestrowaniu przedsiębiorstw, co pozwala im na skuteczne działanie.

Z jakich elementów składa się usługa rejestracji firmy?

Eksperci FA Partners wspomogą Cię w całym procesie rejestracji firmy, począwszy od doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniej formy organizacyjnej przedsiębiorstwa, na rozliczaniu księgowości kończąc. Pomożemy Ci w wyborze opodatkowania oraz wypełnieniu i wysłaniu wszystkich wniosków koniecznych do rejestracji firmy zarówno w urzędzie skarbowym, jak i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w rejestrowaniu firm dla naszych klientów, a także aktualną wiedzę, która pozwala na prowadzenie księgowości na najwyższym poziomie.

Decydując się na skorzystanie z usług FA Partners, zyskujesz fachową pomoc w rejestracji firmy oraz profesjonalne usługi księgowe. Załóż z nami własną firmę i osiągnij sukces w swojej branży!

Rejestracja firmy

Kontakt

W FA Partners od lat obsługujemy potrzeby księgowe i finansowe firm. Jeśli potrzebujesz pomocy w zarządzaniu w jakimkolwiek aspekcie finansów swojej firmy, chętnie się z Tobą skontaktujemy. Czy możesz wypełnić formularz i powiedzieć nam, w jaki sposób możemy pomóc. Z przyjemnością zaoferujemy DARMOWĄ wstępną konsultację w celu ustalenia, w jaki sposób możemy Ci najlepiej pomóc. Dziękujemy za wizytę. Cieszymy się na współpracę!

Wypełnij formularz

Przez naciśnięcie powyższego przycisku wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych oraz kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych w celach marketingowych przez Finance and Accounting Partners Sp. z o. o.. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z Regulaminem