Services

(Polski) Pełna księgowość dla firm – zadbaj o finanse swojej spółki!

Full accounting for companies

(Polski)

Pełna księgowość to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać tylko niektórzy przedsiębiorcy. Osoby prowadzące swoje biznesy w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej zazwyczaj rozliczają się na zasadach księgowości uproszczonej, prowadząc tylko księgę przychodów i rozchodów. Jednak nie zawsze stosowanie księgowości uproszczonej jest możliwe.

W sytuacji, w której przedsiębiorca decyduje się na założenie spółki, procedury księgowe okazują się być znacznie bardziej skomplikowane. Wówczas konieczne jest rozliczanie finansów firmy w ramach pełnej księgowości. Zazwyczaj jest to też jednoznaczne z zatrudnieniem profesjonalnego księgowego, któremu zwiększona ilość formalności będzie niestraszna.

15 +

Lat doświadczenia

15

Nowych klientów co miesiąc

100%

Zaangażowania

(Polski) Nowy Ład pełna księgowość

(Polski) Obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku postanowienia Nowego Ładu wciąż budzą wiele pytań i wątpliwości, a błędy w dokumentacji dotyczącej finansów firmy mogą Cię słono kosztować. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto skorzystać z usług wykwalifikowanego doradcy, który pomoże w rozliczaniu przedsiębiorstwa w ramach pełnej księgowości. Zwracając się o pomoc do ekspertów FA Partners zyskujesz gwarancję profesjonalizmu. Zadbamy o to, aby wszelkie formalności wypełnić za Ciebie z należytą starannością. Dzięki nam prowadzenie pełnych ksiąg nie będzie takie straszne!

Full accounting for companies

(Polski) Założyłeś spółkę i szukasz wykwalifikowanych księgowych do prowadzenia pełnej księgowości? Skorzystaj z pomocy FA Partners!

Full accounting for companies

(Polski) Czym jest pełna księgowość?

(Polski) Pełna księgowość to najbardziej rozbudowana forma prowadzenia i rozliczania finansów przedsiębiorstwa. W przypadku rozliczania się w ten sposób, wymagane jest dokładne ewidencjonowanie wszystkich procesów mających miejsce w firmie. Większa kontrola jest spowodowana tym, że do prowadzenia pełnej księgowości są zazwyczaj zobowiązane duże firmy, które dysponują znacznie większym kapitałem niż małe, jednoosobowe działalności. Duże przedsiębiorstwa dokonują również transakcji na większe kwoty. W związku z tym, aby uniknąć nieuczciwości ze strony przedsiębiorców, państwo zobowiązuje właścicieli dużych firm do większej transparentności.

Pełna księgowość jest obowiązkowa m.in. w przypadku spółek handlowych oraz przedsiębiorstw funkcjonujących na zasadach prawa bankowego.

(Polski) Dlaczego warto powierzyć pełną księgowość profesjonalnej firmie?

(Polski) Nie każdy księgowy posiada odpowiednią wiedzę oraz uprawnienia, które pozwoliłyby na rozliczanie przedsiębiorstwa we właściwy sposób. Z tego względu znalezienie profesjonalnego księgowego w swojej okolicy może okazać się problematyczne. Nie rekomendujemy też korzystania z usług niesprawdzonego biura, ponieważ nawet najmniejsza pomyłka może słono kosztować Twoją firmę. Zamiast tego, warto skorzystać z usług wykwalifikowanego biura księgowego, przed którym pełna księgowość nie ma żadnych tajemnic.

FA Partners od lat zajmuje się obsługą potrzeb księgowych oraz finansowych firm. Nasi księgowi doradzą Ci, kiedy przejść na pełną księgowość i w jaki sposób rozliczać finanse Twojej firmy. Nasza wiedza jest poparta wieloletnim doświadczeniem, a celem FA Partners jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług, co pozwoli im na osiąganie sukcesów w swojej branży.

Korzystając z naszych usług w zakresie prowadzenia pełnej księgowości możesz być pewien, że wszelkie formalności zostaną dopełnione w zgodzie z obowiązującymi przepisami i nie spotkają Cię żadne przykre konsekwencje ze strony urzędów, np. w związku ze spóźnieniem w wypełnieniu deklaracji.

Full accounting for companies
Full accounting for companies

(Polski) Z jakich elementów składa się usługa pełnej księgowości?

(Polski) Pełna księgowość polega na ujmowaniu wszystkich operacji gospodarczych w księgach rachunkowych. W tym przypadku nie wystarczy prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Na pełną księgowość składa się kilka dokumentów. Należą do nich:
dziennik,
konta księgi głównej,
konta ksiąg pomocniczych,
zestawienia obrotów i sald kont księgi głównej oraz ksiąg pomocniczych,
wykaz składników aktywów i pasywów.

Oprócz tego, przedsiębiorca rozliczający się w ramach pełnej księgowości, jest również zobowiązany do przygotowywania sprawozdań finansowych, w których znajdą się bilanse, rachunki zysków i strat oraz dodatkowe informacje i objaśnienia. FA Partners zapewnia przedsiębiorcom pełne wsparcie w zakresie rozliczania finansów firmy na zasadach pełnej księgowości.

Contact

At FA Partners we've been serving the accounting needs of companies for years. If you need help managing any aspect of your business's finances, we want to hear from you. Please fill out the form and let us know how we can be of service. We will happily offer you a FREE initial consultation to determine how we can best serve you. Thank you for visiting. We look forward to working together!

Wypełnij formularz

Przez naciśnięcie powyższego przycisku wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych oraz kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych w celach marketingowych przez Finance and Accounting Partners Sp. z o. o.. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z Regulaminem