Services

Business debt relief

Business debt relief

(Polski) Coraz więcej firm boryka się obecnie z poważnymi kłopotami finansowymi. Powodów jest kilka. Jednym z nich jest coraz większy udział w gospodarce korporacji, które wypierają z rynku mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Duża konkurencja sprawia, że wiele firm zaciąga kredyty, aby wprowadzić innowacje i wyróżnić się na rynku. Nie ma jednak gwarancji, że tego typu działanie zakończy się sukcesem. Zbyt pochopne zaciąganie zobowiązań może za to wpędzić firmę w poważne kłopoty finansowe, które potrafią doprowadzić nawet do upadłości przedsiębiorstwa. Do kryzysu w wielu firmach przyczynia się również pandemia koronawirusa. Opóźnienia w produkcji spowodowane np. brakiem półprzewodników sprawiają, że wiele firm przestaje terminowo regulować swoje zobowiązania, co stopniowo wpędza je w kryzys. Niestety zanim się zorientujesz, jak poważne są Twoje kłopoty, może być już za późno, a jedynym wyjściem z sytuacji będzie ogłoszenie upadłości. Ale można tego uniknąć, stosując szereg różnych środków, m.in. oddłużanie gospodarcze. Jeśli Twoja firma znajduje się w trudnej sytuacji, zwróć się o pomoc do ekspertów FA Partners. Odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości i doradzimy, jak najlepiej przeprowadzić proces oddłużania gospodarczego. Kontaktując się z nami, zyskujesz gwarancję aktualnej wiedzy oraz profesjonalizmu.

15 +

Lat doświadczenia

15

Nowych klientów co miesiąc

100%

Zaangażowania

Business debt relief

(Polski) Nadmierne zadłużenie firm w czasie kryzysu wywołanego pandemią stanowi obecnie poważny problem, z którym boryka się wielu przedsiębiorców. Zamiast rozpaczać lub ignorować problem, należy na czas podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze, dzięki którym być może firma uniknie upadłości. Należy też pamiętać, że oddłużanie firmy jest zazwyczaj długim i niezwykle skomplikowanym procesem zależnym od wielu różnych czynników.

Oddłużanie gospodarcze należy więc zacząć od przeanalizowania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i zastanowienia się, co doprowadziło do jego kłopotów finansowych. Bez właściwej diagnozy nie da się przeprowadzić dalszych etapów oddłużania. Mając przygotowany raport, i to biorący pod uwagę nie tylko stan ekonomiczny przedsiębiorstwa, ale również jego formę prawną, wielkość oraz liczbę zatrudnianych osób, ekspert może przystąpić do przygotowania planu działania.

Na tym etapie podejmowana jest również decyzja dotycząca tego, czy wdrożyć postępowanie restrukturyzacyjne czy inne działania, które przywrócą dobrą kondycję przedsiębiorstwa. Wszelkie decyzje podejmowane przez ekspertów w porozumieniu z właścicielem firmy mają za zadanie oddłużenie gospodarcze i uniknięcie upadłości.

Business debt relief

(Polski) Twoja firma wpadła w długi i nie wiesz, co robić? Skorzystaj z pomocy FA Partners!

Business debt relief

(Polski) Dlaczego warto powierzyć oddłużanie gospodarcze profesjonalnej firmie?

(Polski) Jak już wcześniej wspominaliśmy, proces oddłużania gospodarczego jest niezwykle długi i skomplikowany, a podjęte decyzje mogą zaważyć na przyszłości firmy. Z tego względu tak ważne jest skorzystanie z usług profesjonalisty zamiast działania na własną rękę. Przedsiębiorca próbujący uratować swoją firmę przed upadłością może niechcący wpędzić ją w jeszcze większe kłopoty finansowe, a wtedy nie pomoże nawet najlepszy specjalista.

Dlatego warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego doradcy finansowego już na samym początku kryzysu, kiedy możliwe są jeszcze polubowne rozwiązania, np. w postaci rozłożenia spłaty zobowiązania na raty. Im poważniejsze są kłopoty finansowe Twojego przedsiębiorstwa, tym mniej opcji ich rozwiązania. Czasami jedynym rozwiązaniem może być przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego lub ogłoszenie upadłości.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, w trakcie której porozmawiamy o problemach finansowych Twojej firmy i sposobach na wyjście z długów. FA Partners oferuje profesjonalne usługi doradcze, a nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem. Dzięki nam wyjdziesz z kłopotów obronną ręką.

(Polski) Z jakich elementów składa się usługa oddłużania gospodarczego?

(Polski) Współpraca z ekspertem FA Partners w zakresie oddłużania gospodarczego zaczyna się od konsultacji, w trakcie której dokładnie przeanalizujemy wyniki finansowe Twojej firmy, biorąc pod uwagę ilość zatrudnianych przez Ciebie osób, formę organizacyjno-prawną przedsiębiorstwa oraz posiadane zobowiązania. Po uzyskaniu tych danych, zajmiemy się opracowaniem raportu, którego wnioski wprowadzenie w życie zmian – ekspert podpowie Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, aby oddłużyć Twoją firmę.

W przypadku, kiedy konieczne będzie przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, również możesz skorzystać z pomocy FA Partners. Powierzając nam sprawy swojego przedsiębiorstwa zyskujesz pomoc ekspertów posiadających wieloletnie doświadczenie w restrukturyzacji i reorganizacji przedsiębiorstw oraz doradztwie strategicznym.

Business debt relief

Contact

At FA Partners we've been serving the accounting needs of companies for years. If you need help managing any aspect of your business's finances, we want to hear from you. Please fill out the form and let us know how we can be of service. We will happily offer you a FREE initial consultation to determine how we can best serve you. Thank you for visiting. We look forward to working together!

Wypełnij formularz

Przez naciśnięcie powyższego przycisku wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych oraz kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych w celach marketingowych przez Finance and Accounting Partners Sp. z o. o.. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z Regulaminem